I zaczęło się… 23 listopada 2008 roku Polska przywitała wielkiej rangi reżysera – Oliviera Stone’a. W kinie Bałtyk miała miejsce premiera filmu „W.”, który jest biografią słynnego amerykańskiego prezydenta- Georga Busha. Tuż pod koniec jego kadencji na światło dzienne zaczęły wychodzić pewne fakty z jego młodości. Tak powstał film.
Krótko przed pokazem wszyscy zajęli miejsca na widowni. Salę wypełnili „Vipowie” m.in. Prezydent Kropiwnicki oraz Tomasz Lis, a także specjalnie zaproszeni studenci PWSFTvIT.
Kiedy do nieoświetlonego pomieszczenia zaczęły dochodzić blaski fleszy sprzed głównego wejścia, wiadomo było, że to ten moment! Wszyscy wyprostowani i poważni kierowali swój wzrok ku drzwiom. Najpierw prywatni ochroniarze, organizatorzy i sam OLIVIER STONE. Reżyser przywitany został przez publiczność długimi i głośnymi owacjami na stojąco.
Rozpoczęła się część inauguracyjna. Całe spotkanie przeprowadził osobliwie skomponowany duet. Ona – śliczna blondynka o diabelsko seksownym głosie, aktorka – Justyna Sieniawska, On – zakochany w Polce i Polsce, jest u nas już 27 lat, aktor, konferansjer – Brian Scott. Obydwoje przywitali gorąco reżysera, który oficjalnie rozpoczął premierę, krótkim podziękowaniem i osobistą dygresją.
Wielki zaszczyt dany został zwyciężczyniom castingu na hostessy Camerimage 2008, które wręczały kwiaty hollywoodzkiej gwieździe.
Film był pełen ekspresji. Widzowie płakali i śmiali się. Niektóre sceny budziły niedowierzanie i zaskoczenie. Obraz zakończył się pewną nutką niepewności. Powodował, że wszyscy zadawali sobie pytanie: i co dalej? – Czy na film będzie trzeba wykupywać bilety z kilku miesięcznym wyprzedzeniem? Czy będzie cieszył się powodzeniem? Pozytywną opinią? To się okaże.
Po seansie odbyła się konferencja prasowa, na której nie zabrakło również Centrum Filmowego ATV Film. Do samego końca przysłuchiwaliśmy się i obserwowaliśmy z wielkim podziwem. Studenci Łódzkiej PWSFTv i T, którzy zadawali pytania, wykazali się ciekawością i dobrą znajomością języka angielskiego. Olivier Stone opowiadał o powstaniu filmu, o swojej karierze reżyserskiej i drodze, jaką musiał pokonać, żebyśmy mogli obejrzeć efekt jego pracy.
Całość zakończyła się o godzinie 21:00. Smutek ukoił duet prowadzących, który będziemy mieli możliwość oglądać podczas festiwalu w Łódzkim Domu Kultury oraz kinie Bałtyk.