Już po raz kolejny Akademia Humanistyczno – Ekonomiczna w Łodzi zagrała z największą i najgłośniejszą orkiestrą świata.
Bez negatywnych emocji, złych podpowiadaczy i nielubienia świata osiemnasty raz z rządu zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a wraz z nią 150 wolontariuszy naszego sztabu.
Mimo mroźnej pogody i padającego śniegu opatuleni w czapki i szaliki nasi wolontariusze ruszyli w miasto wracając z rekordową dla naszego sztabu sumą pieniędzy 52 956, 09 zł.
Zbieraliśmy wszędzie: na ulicy, w sklepach, tych małych i tych ogromnych, w parkach, placach, skwerach i pod kościołami.
Zbieraliśmy wśród tych biednych i tych bogatych; tych przychylnych orkiestrze i tych nie do końca przekonanych. Zbieraliśmy dzielnie bo każda złotówka która znalazła się w puszce pomoże walczyć z chorobami onkologicznymi u najmłodszych.
Choć do sezonu motocyklowego jeszcze daleko, wspólnie z nami zbierali motocykliści z Free grupy motocyklowej Berserkers, którzy swoje niesamowite maszyny zaprezentowali w Galerii Łódzkiej. Każdy kto chciał mógł sobie zrobić zdjęcie na jednej z dwunastu nietuzinkowych maszyn wrzucając choćby niewielki datek na orkiestrę. Jednak motocykliści nie byli jedyną atrakcją tego dnia w Galerii. Przez cały dzień licytowaliśmy wyjątkowe gadżety AHE z autografami Jurka Owsiaka, Prestiżowy kalendarz QUEEN OF THE YEAR ufundowany na rzecz Orkiestry przez Centrum Filmowe ATV Film – Galeria Twarzy inne kalendarze, plakaty i kubki z podpisami najsilniejszego człowieka świata Mariusza Pudzianowskiego, zestawy kosmetyków ufundowane przez firmę Rossmann, koszulki oraz plakatów z autografami piłkarzy Widzewa oraz grafiki autorstwa studentów kierunku grafika. Największą gratką licytacji okazały się jednak dwa kaski strażackie – dodajmy kaski niezwykłe: mające za sobą udział w ponad 2000 szczęśliwych wyjazdów i powrotów bojowych. Strażacy wspomogli nas nie tylko cennymi darami na licytację. Przez cały dzień grupa wysokościowa umożliwiła wspinanie się na dach Galerii na specjalnej drabince oraz zjazd tyrolską z drugiego pietra centrum handlowego. Naszych wolontariuszy w zbieraniu pieniędzy wspierały psy z grupy poszukiwawczej, na co dzień poszukujący ludzi w gruzach zawalonych budynków. Tym razem ich zadaniem było szukanie ludzi o wielkich sercach chcących wspomóc Fundację Jurka Owsiaka. A tych w Galerii Łódzkiej znalazło się całe mnóstwo – z samych licytacji zebraliśmy 10009,88 zł.
Nasz rekord nie byłby możliwy bez ogromnego zaangażowania Was – wolontariuszy.
Na stronie www.ahe.lodz.pl możecie sprawdzić (po numerze identyfikatora) ile udało się Wam zebrać pieniędzy. Najbardziej skutecznych spośród Was tradycyjnie nagrodzimy kompletami gadżetów AHE w Łodzi (sprawdź listę nagrodzonych)
Dziękujemy, że graliście z nami.
Do zobaczenia za rok
Sie ma